<-BlogTitle->
.:: امیرالمومنین علي(عليه السلام): در انتظار فرج باشيد و از رحمت خدا نوميد نشويد ::.

خورشيد خاوران در نيشابور طلوع كرد

همزمان با دهم تير سالروز ورود امام رضا (ع) به نيشابور و روز ملی خراسان ، خورشيد خاوران در نيشابور طلوع كرد و كاروان نمادين امام رضا (ع ) در ميان استقبال گرم و باشكوه مردم روزه دار نيشابور وارد اين شهر ولايتمدار شد.

كاروان نمادين امام رضا(ع) ‌با اهتمام اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور، تعزيه خوانان ، هنرمندان تئاتر،ورزشكاران و هنروران آموزشگاه شهيد هاشمي‌نژاد، تیپ مستقل زرهی 21 امام رضا(ع) و نيروي مقاومت بسيج در هشت منزلگاه تدارك ديده شد ،با حضور كار انديش معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اركاني معاون استاندار خراسان رضوي ، سرابي مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جعفري مديرعامل بنياد امام رضا«ع» ، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و جمع كثيري از مسوولين ارشد استان و شهرستان حركت نمادين خود را از ميدان امام خميني «ره» به سمت مسجد جامع نيشابور آغاز كرد...

 


  - 
.:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • جلسه شورای مشورتی ستاد نماز جمعه نیشابور عصر روز دوشنبه برگزار شد.

  در این جلسه که در محل ساختمان شماره دو فرمانداری نیشابور ستاد عتبات عالیات برگزار شد، امام جمعه نیشابور،معاون استاندار و فرماندار نیشابور،فرمانده تیپ زرهی 21 امام رضا(ع)،فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج نیشابور و جمعی دیگر از مسئولین حضور داشتند.

  حول محورهای جلسه پس از بحث و تبادل نظر مواردی تصویب گردید، که به شرح ذیل می‌باشد.


  مقرر شد مسابقات قرآنی و تلاوت قرآن و سایر برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان،توسط کمیته قرآنی ستاد نماز جمعه شهرستان با مساعدت‌های مالی ارگان‌ها در اجرای آن برگزار شود.

   


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • امام جمعه نیشابور گفت:تشکیل مجمع خیرین مسجدساز در شهرستان یک ضرورت است.

  حجت الاسلام مقری موذن در جلسه برنامه ریزی گردهمایی ائمه جماعات،هیأت امناء،خادمین ،اعضای پایگاه بسیج و مسئولان کانون های فرهنگی مساجد شهرستان با بیان اینکه جایگاه مساجد در فرهنگ اسلامی و اندیشه امت اسلامی رفیع است، اظهار کرد: مساجد را در سیره پیشوایان معصوم(ع)محل مراجعه مردم،پایگاه عبادت،سنگر جهاد فکری و دانشگاه تعلیم و تعلم و مستحکم ترین سنگر مبارزه با استبداد و مرکز تبلور روح و یکپارچگی امت اسلامی معرفی کرده اند.

  وی در ادامه افزود:با توجه به شرایط کنونی جهان اسلام که تهاجم فرهنگی ونظامی دشمنان را شاهدهستیم،برهمه فرزندان اسلام لازم است با رویکردی جدید و ویژه به مساجد این خاستگاه اسلام و انقلاب نقش عمیق و بنیادین آن را مورد توجه قرار دهند...   


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • امام جمعه نیشابور گفت:پرداخت زکات یک نوع سرمایه گذاری درجامعه است که آثار وبرکات معنوی فراوانی دارد

  امام جمعه نیشابور گفت:پرداخت زکات یک نوع سرمایه گذاری درجامعه است که آثار وبرکات معنوی فراوانی داردوباساماندهی این عمل نیک بسیاری از مشکلات و بزهکاری ها کم می شود.

  حجت الاسلام اسماعیل مقری موذن در جلسه هم اندیشی احیای واجب الهی زکات که در فرمانداری نیشابور برگزار شد با اشاره به آیات قرآن اظهار کرد:زکات یک عبادت وازفروع دین مااست که باعث تربیت جامعه ورشد بسترجامعه می گردد.


  وی این عبادت را بسترساز ربوبیت الهی خواند و ادامه داد:پرداخت زکات یک نوع سرمایه گذاری درجامعه است که آثار وبرکات معنوی فراوانی داردوباساماندهی این عمل نیک بسیاری از مشکلات وبزهکاریها کم می شود.


  امام جمعه نیشابور تصریح کرد:ازجمله این آثاروبرکات تلطیف شدن فضای جامعه است وبا این عمل فضایی پر از مودت ومحبت برجامعه حاکم خواهدشد.


  رئیس ستاد زکات شهرستان افزود:اینکه نیازمندی را بیابیم وبه اوکمک کنیم نوعی عبادت است لذاباید به داد روستائیان برسیم وخیرات ومبرات را به روستاها ببریم تا از مهاجرت بی رویه به شهرها وحاشیه نشینی ومشکلات فراوان آن جلوگیری گردد.

   

 •  
 • امام جمعه نیشابور:سپاه پاسداران و بسیج میوه‌های انقلاب بشمار می‌آیند

  امام جمعه نیشابور گفت:سپاه پاسداران و بسیج برآمده از انقلاب هستند که میوه‌های انقلاب به شمار می‌آیند، حضرت امام خمینی(ره) نگاه ویژه و خاصی به این نهاد داشتند و مردم هم به تبعیت از ایشان به سپاه به دید یک نهاد معنوی مدافعین جان برکف نظام و فرزندان انقلاب دارند.

  حجت الاسلام اسماعیل مقری‌موذن ضمن تبریک ولادت باسعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار اظهار داشت: سپاه پاسداران و بسیج برآمده از انقلاب هستند که میوه‌های انقلاب به شمار می‌آیند، حضرت امام خمینی(ره) نگاه ویژه و خاصی به این نهاد داشتند و مردم هم به تبعیت از ایشان به سپاه به دید یک نهاد معنوی مدافعین جان برکف نظام و فرزندان انقلاب دارند.


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • مقری‌موذن:ناامنی و فقر در دنیا ناشی از بی‌خدایی است

  امام جمعه نیشابور با بیان اینکه نماز نمادی از تواضع و کرنش انسان مقابل پروردگار است،اضافه کرد:ناامنی و فقر در دنیا ناشی از بی‌خدایی است.

   

  حجت الاسلام اسماعیل مقری موذن در مراسم اختتامیه دهمین نمایشگاه منطقه‌ای آثار فرهنگی هنری نماز که با حضور دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی،شمالی و جنوبی در تالار عطار دانشگاه آزاد نیشابور برگزار شد،اظهار داشت: تشکر می‌کنم از دست‌اندرکاران این نمایشگاه که توانستند در ترویج فرهنگ تمام ذوق و سلیقه خود را به کار برند.


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • امام جمعه نیشابور از روند اجرای تحول نظام سلامت در بیمارستان حکیم این شهرستان بازدید کرد

  امام جمعه نیشابور از روند اجرای تحول نظام سلامت در این شهرستان در بیمارستان حکیم بازدید کرد.

   

  حجت الاسلام اسماعیل مقری موذن در حاشیه بازدید از طرح جامع تحول نظام سلامت در بیمارستان حکیم گفت: اسلام، دینی است که به سلامت و نشاط مردم اهمیت ویژه‌ای می دهد و تعالیم اسلامی دقت و حساسیت ویژه‌ای بر‌ روی سلامت انسان به عنوان یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی دارد.


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • جلسه 24 آذر ستاد نماز جمعه نیشابور - مکان: فرمانداری نیشابور  این جلسه به مناسبت برگزاری مراسم نکوداشت حضرت آیت الله غرویان امام جمعه سابق نیشابور با حضور امام جمعه نیشابور و فرماندار و سایر مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان در ساختمان فرمانداری در مورخ 24 آذر ماه برگزار گردید.

  که در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، توضیحاتی جهت استحضار حاضرین در جلسه توسط مسئول ستاد نماز جمعه مطرح و پس از بحث و تبادل نظر مصوباتی شکل گرفت و تمامی حاضرین در جلسه آمادگی خود را برای هر چه با شکوه تر برگزاری این مراسم اعلام کردند و همچنین زمان برگزاری این مراسم در هفته اول اسفند ماه پیشنهاد گردید.

 •  
 • بيانيه پاياني همایش ائمه جمعه سراسر کشور

  «خداوند سبحان را حمد و سپاس مي‌گويم که در پرتو رهبري پيامبرگونه معمار کبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(ره) و در سايه‌سار مديريت مدبرانه و هوشمندانه خلف صالح آن دردانه حضرت آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي به فضل الهي روزهاي روشن و افق‌هاي بيکران را در پيش رو داريم.

  اکنون که به يمن عنايات حضرت ولي‌الله اعظم امام زمان (عج) و به برکت خون‌هاي مطهر شهدا به ويژه شهداي محراب و شهداي نهاد مقدس نماز جمعه در دهه کرامت و در آستانه ميلاد خجسته هشتمين اختر تابناک آسمان امامت و ولايت حضرت ثامن‌الحج علي‌بن‌الموسي الرضا و در دهه پيشرفت و عدالت در سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي،‌بيست و دومين گردهمايي سراسري ائمه جمعه کشور با شعار محوري سبک زندگي اسلامي پايان مي‌يابد...


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • گردهمايي سراسري ائمه جمعه از فردا

  معاون امور استان هاي شوراي سياستگذاري ائمه جمعه کشور از برگزاري بيست و دومين گردهمايي سراسري ائمه جمعه از روز دوشنبه 18 شهريور و به مدت سه روز در تهران خبر داد.

  حجت الاسلام عبدالعلي ابراهيمي در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اينکه بيست و دومين گردهمايي سراسري ائمه جمعه کشور از صبح روز دوشنبه 18 شهريور برگزار مي شود، اظهار داشت: اين گردهمايي با حضور 740 امام جمعه از سراسر کشور رسما در مجتمع آدينه تهران آغاز بکار خواهد کرد...


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • ویژه برنامه های شهادت رییس مذهب شیعه

  سالروز شهادت جانسوز رییس مذهب شیعه، امام جعفر صادق سلام الله علیه تسلیت باد

  مراسم عزاداری شب شهادت در مسجد جامع نیشابور:

  سخنرانی حجت الاسلام آقامیری از تهران و مداحی حاج عباس عراقی

  یکشنبه 10 شهریور، پس از اقامه نماز مغرب و عشا

  ***

  عزاداری یکپارچه روز شهادت:

  حرکت خیل عزاداران ساعت 10صبح از مقابل مسجد صاحب الزمان(عج) به سمت مسجدجامع


 •  
 • تظاهرات مردم نیشابور در حمایت از سوریه

  نمازگزاران نیشابور امروز پس از اقامه نماز جمعه در محکومیت تهدید آمریکا برای حمله نظامی به سوریه تظاهرات کردند.

  آن ها هم چنین با سر دادن شعار حمایت خود را در دفاع از مردم سوریه اعلام کردند و در قطعنامه پایانی سراسری تاکید کردند در صورت صدور فرمان جهاد مقام معظم رهبری آماده حضور در سوریه، دفاع از اماکن مقدس اسلامی و پیش روی جهت آزادسازی بیت المقدس هستند.

 •  
 • فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره طواف در طبقه فوقانی کعبه

  مقام معظم رهبری در استفتایی دیدگاه خود را درباره طواف در طبقه فوقانی کعبه اعلام فرمودند.
  عربستان سعودی در طرحی دست به توسعه مطاف در مسجدالحرام زده است و برای زائران ناتوان و مسن خانه خدا محلی برای طواف در ارتفاع 13 متری ایجاد کرده است.
  اینکه طواف در طبقه فوقانی کعبه به لحاظ شرعی چه حکمی دارد را خبرنگار مهر در استفتایی از دفتر مقام معظم رهبری جویا شده که در ادامه از نظر می‌گذرد.
  پرسش: همانگونه که مستحضر هستید مکانی جدید برای طواف خانه خدا برای افراد دارای ناتوانی جسمی و مسن در ارتفاع 13 متری از سطح زمین در خانه خدا ساخته شده و هدف آن فراهم کردن مکانی امن و راحت برای طواف افراد ناتوان و مسن است. طواف در این سطح آیا جایز است یا خیر؟
  پاسخ: طواف در طبقه اول صحيح است ولى در طبقه دوم محل اشكال است، و براى افراد ناتوان كه ناچار از طواف در طبقه دوم مى‌باشند، احتياط اين است كه علاوه بر آن نايب نيز بگيرند.

 •  
 • آزادگان دفاع مقدس تجلیل شدند

  امروز(جمعه25مرداد) پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، ازسوی ستاد نماز جمعه و امام جمعه محترم نیشابور، سه نفر از آزادگان دفاع مقدس به نیابت از 330آزاده شهرستان نیشابور تجلیل شدند و به رسم یادبود هدایایی تقدیم شد.

 •  
 • به پاس یک ماه روزه داری...

  نماز عید سعید فطر، امروز هم زمان با سراسر کشور به امامت حجت الاسلام و المسلمین مقری، امام جمعه محترم نیشابور اقامه شد.

  این مراسم صبح امروزجمعه هجدهم مردادماه مصادف با اول شوال با قرائت قرآن، مدیحه سرایی، قرائت دعای وداع امام سجاد(ع) و سردادن تکبیر در مسجد جامع نیشابور برگزار شد.

  از اولین ساعات پس از نماز صبح با حضور پرشور و باشکوه نمازگزاران؛ مرد و زن، پیر و جوان خود را به مسجدجامع و خیابان های اطراف رساندند تا در نماز عید سعید فطر شرکت کنند.

  جمعیت انبوه روزه داران نیشابوری که یک ماه روزه داری را تجربه کرده بودند به شادباش پیروزی بر هوای نفس و برای داشتن سالی پر برکت و نورانی نماز عید را بر پاداشته و در آن از خداوند منان سعادت و بهروزی تمام مومنین را خواستار شدند.

  پس از اقامه نماز عید، حجت الاسلام و المسلمین مقری به ایراد خطبه پرداخت.

  [برای مشاهده تصاویر گوشه ای از این حضور باشکوه به لینک زیر مراجعه نمایید]


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • همایش تجلیل ستاد نماز جمعه برگزارشد

  به منظور ترویج و اشاعه مفاهیم ناب قرآن کریم هر ساله در مبارک رمضان از سوی ستاد نماز جمعه نیشابور ویژه برنامه هایی ارائه می گردد، امسال نیز هم چون سال های گذشته مسابقه مفاهیم قرآن کریم در کنار دیگر برنامه های قرآنی ستاد نماز جمعه با استقبال پرشور مردم برگزار و اسامی برگزیدگان نیز اعلام گردید.

  در همایشی که تحت عنوان تجلیل از خادمین افتخاری نماز جمعه، فعالان قرآنی و ستاد بازسازی عتبات عالیات، بعد از ظهر جمعه(11مرداد) با حضور 500میهمان در مسجدمحمد بن عبدالله برگزار شد، ابتدا امیرمحمد قربانی قاری نوجوان نیشابوری که امسال در محفل انس با قرآن کریم در محضر رهبرمعظم انقلاب مفتخر به تلاوت شد، به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و پس از آن سید حسین اکرامی، مسئول ستاد نماز جمعه و ستاد بازسازی عتبات عالیات نیشابور از حضور کلیه میهمانان قدردانی نمود و به ارائه گزارش عملکرد ستاد درحوزه های مختلف پرداخت.

  در ادامه اسفندیار جلایری معاون استاندار و فرماندار نیشابور از کلیه دست اندرکاران ستاد نماز جمعه و برنامه های قرآنی تشکر کرد و آن را ستود و پس از آن جعفر دهنوی رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی نیز در سخنانی به نوبه خود قدردانی نمود و ارائه گزارش کرد.

  حجت الاسلام و المسلمین مقری امام جمعه محترم نیشابور نیز تشکر ویژه خود را به اعضای ستاد نماز جمعه نیشابور ابراز کرد و ضمن سخنانی با استناد به آیات قرآن کریم، اهمیت حفظ، قرائت و یادگیری مفاهیم قرآن کریم را تشریح کرد و از برگزیدگان قرآنی نیز به همین منظور قدردانی نمود.

  در پایان مراسم از پیشکسوتان و اعضای ستاد نماز جمعه از ابتدای انقلاب، رانندگان سازمان اتوبوس رانی که در طول سال در روزهای جمعه به نمازگزاران خدمت رسانی می کنند، تیم حفاظت نماز جمعه، ستاد بازسازی عتبات عالیات و برگزیدگان مسابقه مفاهیم قرآن کریم تقدیر و به رسم یادبود هدایایی تقدیم شد و پس از اقامه نماز مغرب و عشا حضار روزه خود را افطار کردند.

   

 •  
 • راهپیمایی روز قدس در نیشابور برگزار شد

  مردم همیشه در صحنه نیشابور حماسه قدس را رقم زدند...

  امت حزب الله در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان و روز قدس یادگار بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی(ره)، هم صدا با مسلمانان سراسر جهان از مسجدصاحب الزمان تا مسجدجامع نیشابور ندای آزادی خواهی سر دادند و ضمن حمایت از مظلومان دنیا، آرمان قدس شریف را ارج نهادند، بر عدم مشروعیت رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی تاکید و جنایات ضدبشری آن ها را محکوم کردند، آزادی بیت المقدس را خواستار شدند و هم چنین سرزمین فلسطین را تنها متعلق به مردم فلسطین دانستند.

  شایان ذکر است مراسم روز جهانی قدس با سخنرانی حجت الاسلام دکتر سبحانی نیا در مسجدجامع و قرائت قطعنامه پایان یافت.

  روز قدس - نیشابور

  روز قدس - نیشابور

 •  
 • لیالی قدر در مسجد جامع نیشابور


  .:: برنامه های لیالی قدر در مسجد جامع نیشابور ::.


  ساعت 22 الی 23.30 :

  تلاوت آیاتی از قرآن مجید -  قرائت دعای جوشن کبیر و مناجات امیرالمومنین در مسجد کوفه


  ساعت 23.30 الی 12 بامداد:

  عزاداری در سوگ امیرالمومنین امام علی سلام الله علیه


  ساعت 12 بامداد:

  شروع مراسم سخنرانی و قرآن به سر توسط حجت الاسلام شیخ علی محیطی از قم

  ضمنا سرویس های ایاب و ذهاب جهت خدمت به مومنان شب زنده دار مهیا خواهند بود

 •  
 • امضاء طوماراعتراضی در پی لغویک مصوبه

  مردم نیشابور امروز پس از اقامه نماز جمعه با امضای طوماری اعتراضی خطاب به معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور، بی توجهی به مصوبه احداث کوچه 12متری جنب مسجدجامع و تقلیل یافتن به 6متر را غیرقابل قبول دانستند و از مقام عالی دولت در شهرستان خواستار اجرای مصوبه قانونی شدند.

  نیشابور - امضای طومار

 •  
 • راهپیمایی مردم نیشابوردرروزملی عفاف

  به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب و به دعوت امام جمعه محترم، مردم ولایتمدار نیشابور پس از اقامه نماز جمعه از مسجدجامع تا میدان امام خمینی(ره) را راهپیمایی کردند و با سر دادن شعار مظاهر علنی بی عفتی و بدحجابی در جامعه را محکوم کردند و در قطعنامه پایانی از هر یک از دستگاه های مسئول خواستار تصمیم گیری مناسب در این رابطه شدند.
  راهپیمایی روز عفاف و حجاب نیشابور

 •  
 • محفل انس با قرآن درحضور رهبر انقلاب

  همزمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، عصر امروز(چهارشنبه) به مدت بیش از سه و نیم ساعت محفل انس با قرآن در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.
  در این محفل نورانی که آکنده از عطر و معنویت قرآن بود، حافظان، قاریان و اساتید قرآنی، آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند و گروههای جمع خوانی نیز در فضیلت رمضان کریم، به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.

  شایان ذکر است از بین قاریانی که از خراسان رضوی و نیشابور در این محفل حضور یافته بودند، امیرمحمد قریانی قاری نوجوان نیشابوری در محضر رهبرمعظم انقلاب اسلامی به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت، وی پیش تر در مراسم نماز جمعه نیشابور تلاوت داشته است.

  برای دانلود فایل تصویری این تلاوت اینجا و برای دریافت فایل صوتی اینجا کلیک نمایید

  اطلاعات بیشتر در leader.ir و khamenei.ir

 •  
 • تشییع پیکر پاک شهید حسن دهنوی

  تشییع پیکر شهیدا حسن دهنویپیکر پاک جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس سرتیپ دوم پاسدار شهید حسن دهنوی که پس از سال ها تحمل درد و رنج در مورخ 11 تیر 92 دعوت حق را لبیک گفت بر روی دستان هم رزمان خود و مردم شهیدپرور نیشابور تشییع شد.
  در این مراسم که با حضور باشکوه مردم از مسجدصاحب الزمان تا مسجدجامع برگزار شد، امام جمعه محترم نیشابور و تربت جام، مسئولین نظامی و انتظامی و سپاه پاسداران مردم را همراهی می کردند و در طول مسیر ذاکرین اهلبیت(ع) به مدیحه سرایی پرداختند.
  نماز شهید به توصیه شهید دهنوی به امامت حجت الاسلام و المسلمین موسوی فر، امام جمعه محترم تربت جام و امام جماعت سابق مسجدجامع نیشابور اقامه گردید و پیکر پاک شهید برای خاکسپاری به گلزار شهدای بهشت فضل منتقل شد.
  ***
  مراسم بزرگداشت شهید ، چهارشنبه 12 تیر 92 ، ساعت 16/30 الی 19
  و پنج شنبه 13 تیر 92 ، از ساعت 9 الی 11/30 صبح و بعد از ظهر از ساعت 16/30 الی 19 
  در مسجد امیرالمومنین واقع در خیابان دارایی


  برچسب‌ها: شهیدحسن دهنوی, پاسدار شهید دهنوی نیشابور, شهید حسن دهنوی نیشابور, جانباز آزاده حسن دهنوی پاسدار نیشابور

 •  
 • نمایش دلدادگي به خاندان عصمت وطهارت/حرکت كاروان نمادين امام رئوف

  مردم ولايت‌مدار و عاشقان اهل بيت(ع) در نيشابور پس از 1234 سال از تاريخ ورود عالم آل محمد(ص) امام رضا(ع) به اين شهر مذهبي، بار ديگر با آفرينش صحنه‌هاي باشكوهي از دلدادگي به خاندان عصمت و طهارت(ع) تاريخ را تكرار كرده و در حركتي نمادين كاروان آن امام همام را به نظاره نشسته و با استقبال جانانه و عاشقانه، تصاوير به‌يادماندني را در تاريخ معاصر ثبت کردند...


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • راهپیمایی 22 بهمن تجلی اتحاد ملی

  دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛
  راهپیمایی 22 بهمن تجلی اتحاد ملی ایران اسلامی
  ملت بیدار و هوشیار ایران اسلامی بار دیگر در راهپیمایی عظیم یوم‌الله 22 بهمن، ضمن نمایش اتحاد ملی و انسجام اسلامی خود و با حفظ و تقویت وحدت میان مردم و مسئولان نظام ، مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی کوبیده و نقشه‌های شوم استکبار را نقش بر آب می‌کند.
  شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی با صدور اطلاعیه فراخوان عمومی؛ ضمن دعوت از ملت بزرگ ایران اسلامی، آحاد مختلف جامعه، تشکل‌های مختلف مردمی، دانشجویی و دانش‌آموزی و کارگری و همه جوانان برومند و غیور ایران اسلامی، گروه‌ها، احزاب و تشکل‌های وفادار به انقلاب اسلامی خواست تا بار دیگر با حضور حماسی، انقلابی و به موقع خود در صحنه نمایش حماسه حضور و وحدت ملی در راهپیمایی مردمی یوم‌الله 22 بهمن بار دیگر با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و شهدا تجدید میثاق نموده و با تبعیت از فرامین و منویات مقام معظم رهبری توطئه‌های شوم دشمنان قسم‌خورده اسلام و انقلاب اسلامی را نقش بر آب کنند...


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • هدایای‌مردم نیشابور درچهارراه ولیعصر

  خودروهای لندکروز، که هر کدام حامل کمک های یکی از شهرهای کشور هستند، در زیر بارش برف به صف ایستاده اند. بر روی اولین خودرو، نوشته شده است: اهدایی مردم حزب الله نیشابور
  عکس/هدایای‌مردم نیشابور درچهارراه ولیعصر
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستادنمازجمعه نیشابور به نقل از جهان نیوز، در سال های دفاع مقدس، ستاد تبلیغات جنگ، هر ساله، اقدام به برگزاری چندین مراسم برای به نمایش گذاشتن کمک های مردمی جمع آوری شده از سراسر کشور می نمود. عکسی که می بینید، در اواسط دهه شصت و در چهار راه ولی عصرِ تهران گرفته شده است. خودروهای لندکروز، که هر کدام حامل کمک های یکی از شهرهای کشور هستند، در زیر بارش برف به صف ایستاده اند. بر روی اولین خودرو، نوشته شده است: اهدایی مردم حزب الله نیشابور، به جبهه های نور علیه ظلمت.
  خیابان انقلاب، یارها شاهد چنین عزتنمایی های غرورآفرین مردم ایران بوده است. مردمی که در سخت ترین روزهای جهاد، در حالی که مرغ و گوشت و شکر خود را با کوپن و ایستادن در صف های طولانی و طاقت فرسا به دست می آوردند، هیچ گاه مامورانِ جمع آوری کمک های مردمی را دست خالی نمی گذاشتند. کمک های آنان، در مجموع شاید ارزشی معادل قیمت گزافِ مصرف ِیک نیم روزِ یک موشک اندازکاتیوشا نداشتند اما برکتی به اندازه هفت آسمان را به خاکریز های رزمندگان سرازیر می کردند.
  عکس/هدایای‌مردم نیشابور درچهارراه ولیعصر

 •  
 • مگرنمازخواندن ومنبررفتن شغل است؟!

  آیت الله سیستانی در دیدار تعدادی از روحانیون ایرانی از آنها پرسیده است شغل شما در ایران چیست؟ این افراد در پاسخ گفته اند نماز اقامه می کنیم و منبر داریم.

  ایشان در واکنش گفته اند: "مگر نماز خواندن و منبر رفتن شغل است؟ مگر می شود شما در نظام اسلامی باشید و مشغله ای نداشته باشید؟ شما باید شغل در نظام داشته باشید و با نظام همکاری داشته باشید.
  منبع:مشرق

 •  
 • «دعاي وحدت» در نمازهاي جمعه‌ احيا شود

  52تشکل‌ مردمي در نامه‌اي به رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه، خواستار احياي قرائت دعاي وحدت در نمازهاي جمعه سراسر کشور شدند.

  52تشکل مردم نهاد فعال جهان اسلام و برگزارکننده همايش المصطفي(ص) همزمان با هفته وحدت، در نامه‌اي خطاب به حجت الاسلام والمسلمين سيدرضا تقوي رئيس شوراي سياست گذاري ائمه جمعه، خواستار احياي دعاي وحدت در نماز جمعه‌هاي سراسر کشور شدند...


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • دیدار دانش آموزان با امام جمعه

  پس از اقامه نماز جمعه مورخ 29-10-91 جمعی از دانش آموزان مدارس مختلف شهرستان نیشابور با حجت الاسلام و المسلمین مقری دیدار کردند و از ایشان درخواست کردند تا دقایقی آن ها را از وعظ و پند خود بهره مند سازند.

  خاطر نشان می شود در این دیدار که مدیر آموزش و پرورش و مسئولین مدارس حضور داشتند، امام جمعه محترم دقایقی را درباره تربیت دینی و نقش دانش آموزان در آینده کشور صحبت کردند.

 •  
 • به ائمه جمعه خط نمي دهيم

   سيداحمد خاتمي، عضو هيات رييسه مجلس خبرگان رهبري و از ائمه جمعه موقت تهران در اظهاراتي گفته است كه «در هيچ انتخاباتي تريبون نماز جمعه نبايد به تريبون ستادهاي انتخاباتي يا ابزار اين كانديدا و آن كانديدا تبديل شود.» گفتن همين جملات كافي بود تا طي گفت وگويي با سيدرضا تقوي رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه به بررسي جايگاه نهاد نماز جمعه كشور در انتخابات رياست جمهوري بپردازيم. سيد رضا تقوي در اين گفت وگو به سوالاتي درباره مديريت ستاد نماز جمعه كشور پاسخ داد...


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • كتاب «كالبدشكافی فتنه ۸۸»

   http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/21795/smpf.jpg
  برای دریافت اینجا را كلیك كنید. [حجم: 36 مگابایت]

  «كالبدشكافی فتنه هشتاد و هشت»، شامل نمایه‌ی بیانات رهبر معظم انقلاب از اول فروردین سال ۸۸ در حرم امام رضا (علیه‌السلام) تا سخنان ایشان در جمع مبلغان مذهبی در آستانه ماه محرم است.
  این كتاب با محوریت بیانات رهبر معظم انقلاب در قالب نمودار درختی در پنج فصل تنظیم شده است كه در فصل اول شاهد سخنان رهبری پیش از انتخابات هستیم كه در آن به وظیفه‌ مردم، نامزدها، چالش‌های پیش رو و آسیب‌های احتمالی پرداخته شده است. فصل دوم، مواضع، تحلیل‌ها، آسیب‌شناسی، توصیه‌ها و هشدارهای ایشان در فاصله‌ی انتخابات تا نمازجمعه تاریخی29 خرداد را در بر می‌گیرد.
  ماجرای فتنه و جوانب آن و همچنین راهكارهای رهبری برای خروج از فضای فتنه فصل سوم این كتاب را تشكیل می دهد. فصل چهارم به موضوع بصیرت توجه دارد و فصل پنجم به جنگ نرم و بازی بازیگرانش می‌پردازد.
  با مطالعه این كتابچه خواننده می‌تواند به یك درك جمع‌بندی شده و نظام‌مند از مواضع، تحلیل‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر این فتنه دست پیدا كند؛ خطوط اصلی تحلیل ماجرا را بدست آورد؛ ارزیابی جامعی از عوامل موثر در ماجراهای پس از انتخابات داشته باشد؛ و جایگاه، نقش و وظایف خود را در افق آینده مشخص نماید.

 •  
 • جلسه مجریان نماز جمعه نیشابور برگزار شد

  با توجه به نقش روزافزون رسانه ها در دنیای کنونی و اهمیت نهاد نماز جمعه به عنوان رسانه ای موثر در حفظ نظام اجتماعی و تقویت روحیه و ایمان مردم و در همین راستا نقش مهم مجریان نماز جمعه در هدایت مردم، جلسه تخصصی مجریان برنامه های نماز جمعه نیشابور شامگاه چهارشنبه 22آذر91 با حضور امام جمعه محترم برگزار گردید.

  این جلسه به درخواست مجریان برگزار شد و هر کدام پس از ارائه نظرات و دیدگاه های خود از حجت الاسلام و المسلمین مقری امام جمعه محترم درخواست نمودند تا با رهنمودهای خود آن ها را در برآورده کردن انتظارات یاری نمایند.

  حجت الاسلام و المسلمین مقری سخنان خود را با آیه شریفه «رب اشرح لي صدري و يسر لي امري وحلل عقدتا من لساني يفقهو قولي»آغاز نموده و با اشاره به درخواست مجریان جهت برگزاری چنین جلساتی اظهار داشتند: قابل تحسین است عزیزانی که به صورت افتخاری در ستاد نماز جمعه فعالیت می کنند دغدغه انجام مسئولیت به نحو احسن را دارند.

  ایشان ضمن چند توصیه با بیان این که مجری باید خوب حرف بزند خاطر نشان ساختند: حرف خوب نیاز به اطلاعات انبوه دارد و یکی از کارهای مجری مطالعه مستمر است، اطلاعات هم باید مستند باشد و شبهه برانگیز نباشد.

  امام جمعه نیشابور در ادامه بیان خوب را دیگر وظیفه مجری دانسته و افزودند: گاهی اوقات مقدمه گفتن فاتحه سخنرانی را می خواند، مثلا در میدان جنگ وقتی که معاویه شریعه فرات را بست، امیرالمومنین نمی آید بگوید بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین... بدون مقدمه می فرماید معاویه شریعه فرات را به شما نمی دهد شما بروید بگیرید، گاهی مطلب باید به صورت انفجاری بیان شود، این ها هنر امیرالمومنین در نهج البلاغه است، هنر بیان نیاز به مطالعه وتمرین دارد.

  رییس شورای فرهنگ عمومی نیشابور مدیریت را یکی از خصوصیات مجری بیان و افزودند: مجری باید زمان، جمعیت و حالت مردم را مدیریت کند.

 •  
 • عضویت در سامانه پیامک دفتر رهبر انقلاب

  سامانه‌ی خبری-پيامكی پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله خامنه‌ای آغاز به كار كرد.
  این سامانه كه پیش از این به‌صورت محدود فعالیت می‌كرد، هم‌اكنون با شرایط زیر در اختیار عموم مخاطبان قرار می‌گیرد:
  ۱. محتوای پیامك‌ها شامل موارد زیر است:

  •  اطلاع‌رسانی سریع آخرین رویدادها، پیام‌ها و نامه‌ها و جملات مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای.
  •  برخی اخبار مهم پیرامون رهبر انقلاب اسلامی (مانند اطلاعیه‌ها، رؤیت هلال و...).
  ۲. KHAMENEI.IR هزینه‌ای بابت این خدمات دریافت نخواهد كرد و فقط اپراتور مربوطه به ازای هر بسته‌ی پيامكی ارسال‌شده، مبلغی را اخذ خواهد نمود.
  ۳. علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال يك پيامك بدون متن به شماره 20110 در اين سامانه عضو شوند.

 •  
 • بالاترین مستحب نماز شب است و افضل بر آن گریه بر سیدالشهداء است

  پژوهشگر علوم حدیث گفت: گریه بر سیدالشهداء علیه السلام یک عمل قلبی است زیرا از قلب انسان برمی آید و امری قلبی است و از نماز شب ثواب بیشتری دارد لذا می بینیم که دلیل قبولی نماز شب گریه در نماز وتر است... 


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی

  نمازگزاران نیشابور در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی راهپیمایی کردند.

  در این راهپیمایی که بعد از اقامه نماز جمعه برگزار شد، در کنار نمازگزاران، ائمه جمعه و مسئولین حضور داشتند و مسیر خیابان امام خمینی(ره) تا میدان امام(ره) را طی نموده و بر علیه رژیم صهیونیستی شعار سر دادند.

  در پایان نیز قطعنامه ای در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم فلسطین قرائت شد.

 •  
 • جلسه تخصصی باحضور کارشناسان فرهنگی

  جلسه تخصصی ستاد نماز جمعه نیشابور با حضور امام جمعه و کارشناسان فرهنگی برگزار گردید.

  این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و مداحی یکی از اعضای محترم در آستانه ماه محرم آغاز شد و در ادامه مقدمه ای پیرامون محور اصلی جلسه (راهکارهای فرهنگی ستاد نماز جمعه) بیان شد و پس از آن هر کدام از حضار پیرامون محور جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند و مصوب گردید موارد مطرح شده دسته بندی و در خصوص پیگیری آن اقدام گردد.

  از جمله مباحث مطرح شده عبارتست از: راهکارهای توزیع امکانات تبلیغی-راهکارهای بهره مندی از نظرات مردم-انتخاب روش مند سخنران قبل از خطبه-تشکیل کمیته های مختلف در زیرمجموعه فرهنگی-ارائه احکام نماز جمعه(هرهفته)-زمینه مشارکت در تصمیم گیری ها-مشارکت دادن جوانان در امور-ارتباط با دانشگاه ها-تحقیقات میدانی درباره نمازجمعه-حضور امام جمعه در ادارات، نهادها و دانشگاه ها-تشکیل اتاق فکر-اعزام نمایندگان ستاد به مدارس-حضور دانش آموزان نخبه و تقدیر از آنان-حضور دانش آموزان محجبه و تقدیر از آنان-تشویق دانش آموزان ابتدایی از طریق برگزاری مسابقه نقاشی با محوریت نماز جمعه-انتشار هفته نامه رویدادها و تحلیل ها-سپردن انتظامات نماز جمعه به پایگاه های بسیج و...

 •  
 • گرامی داشت 13 آبان در نیشابور

  امروز (جمعه) 12 آبان مسجد جامع شاهد حضور نوجوانان و دانش آموزانی بود که از ساعات آغازین مراسم نماز جمعه آمده بودند تا بار دیگر نشان دهند پیوند دانش آموز با انقلاب ناگسستنی است.

  پس از اقامه نماز جمعه مراسم گرامی داشت 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار برگزار شد، تظاهرکنندگان از محل مسجد جامع با طی کردن مسیر خیابان امام با سر دادن شعارهایی چون «این گفته رهبرم روشن است- ترور همیشه فتنه دشمن است‌»، «یاد شهیدان خدا زنده باد- راه امام خمینی پاینده باد» و «گفته حضرت امام حجت است- 13آبان دومین نهضت است» و ... یاد امام راحل،‌ شهدای گلگون‌کفن و فتح لانه جاسوسی آمریکا را گرامی داشتند.

  در این مراسم هم چنین امام‌ جمعه محترم، معاون فرماندار، فرماندهان انتظامی و نظامی و ... در پیشاپیش جمعیت انبوه تظاهرکننده حضور داشتند.

  vr6ef7u40zi8jeh4dmj.jpgthmmwe9bmxpm2w13tre.jpgjmrzgm2awmjjdf30j8.jpgp0ym4sqo55vmv4wmdwn5.jpg6r936hna4sa8n1s61apk.jpg26io3az6ius8v6nprw1z.jpgu2lv24kt1pq6qf6ae85r.jpgtdf4sr3648j2h6bkzqd.jpgv30wccaj4121szedsb7b.jpg


 •  
 • مراسم روز 13 آبان؛پس از اقامه نماز جمعه

  خبرگزاري فارس: مراسم ويژه روز 13 آبان/ راهپيمايي پس از اقامه نماز جمعه
  دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور گفت: مراسم ويژه‌ روز 13 آبان امسال به علت هم‌زماني اين روز با عيد سعيد غدير، در روز جمعه دوازدهم آبان با راهپيمايي باشکوهي پس از اقامه نماز جمعه در مسيرهاي تعيين‌شده در بيش از 700 نقطه کشور برگزار مي‌شود.


  برچسب‌ها: 13 آبان 91 مراسم 13 آبان, عید غدیر مراسم 13 آبان, 13آبان نماز جمعه عید غدیر 91

 •  
 • در سالروز شهادت امام جواد علیه السلام پیکر شهید کاریزنوی تشییع شد

  در سالروز شهادت امام جواد(علیه السلام) هم زمان با نقاط مختلف کشور در نیشابور هم پیکر پاک یک شهید دفاع مقدس تشییع شد.
  در این مراسم که سه شنبه(25مهر) ساعت 9 صبح برگزار شد، در کنار حضور پرشور مردم شهیدپرور نیشابور، علما و روحانیون، مسئولین اجرایی، نظامی و انتظامی هم حضور داشتند و ضمن مدیحه سرایی مداحان اهلبیت و عزاداری سالروز شهادت نهمین پیشوای شیعیان، پیکر مطهر شهید سید محمد کاریزنوی از مسجد صاحب الزمان(عج) تا مسجد جامع تشییع شد و نماز شهید به امامت حجت الاسلام و المسلمین مقری امام جمعه محترم اقامه گردید و پس از آن پیکر مطهر شهید برای تدفین به زادگاهش در روستای سخدر بخش زبرخان نیشابور منتقل شد.
  لازم به ذکر است شهید متولد اول مهرماه ۱۳۳۸ است و از سربازان وظیفه لشگر ۲۱ حمزه سید‌الشهدای(ع) آذربایجان غربی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده که در تاریخ دهم اردیبهشت ماه سال ۶۱ در عملیات بیت‌المقدس در منطقه عملیاتی آبادان و غرب کارون به دوستان آسمانیش پیوست.

  آپلود سنتر عکس رایگانآپلود سنتر عکس رایگانآپلود سنتر عکس رایگانآپلود سنتر عکس رایگانآپلود سنتر عکس رایگانآپلود سنتر عکس رایگانآپلود سنتر عکس رایگانآپلود سنتر عکس رایگان

 •  
 • تشییع پیکر یک شهید هفته آینده در نیشابور

  پیکرهای پاک 35 شهید دوران دفاع مقدس، همزمان با سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) ، سه شنبه - 25 مهر- در مناطق مختلف کشور تشییع می شود.

  رئیس کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت:  این شهدا در 12 استان و 19 منطقه  تشییع و به خاک سپرده می شوند.

  سردار سرتیپ باقرزاده  با بیان اینکه پیکرهای این شهدا در سه ماه اخیر در منطقه های عملیاتی کشف شدند، گفت: از این تعداد شهدا ، 29 شهید گمنام هستند.

  وی افزود: این شهدا مربوط به عملیات های مطلع الفجر، والفجر یک ، والفجر شش ،‌ والفجر هشت ، والفجر نه ،‌ بیت المقدس ، فتح المبین ، عملیات قدس پنج ، عملیات قادر ، خیبر  و کربلای چهار و همچنین مربوط به تک دشمن در سال 67 و برخی از درگیری ها در مناطق مرزی در سال 60 است.

  سردار باقرزاده گفت: شهدای شناسایی شده در شهرهای اصفهان ، آذرشهر ، کرج و نیشابور تشییع و به خاک سپرده می شوند.

  رئیس کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این شهدا مربوط به عملیات های مطلع الفجر، والفجر یک ، والفجر شش ،‌ والفجر هشت ، والفجر نه ،‌ بیت المقدس ، فتح المبین ، عملیات قدس پنج ، عملیات قادر ، خیبر  و کربلای چهار و همچنین مربوط به تک دشمن در سال 67 و برخی از درگیری ها در مناطق مرزی در سال 60 است.

  سردار باقرزاده گفت: شهدای شناسایی شده که در مجموع شش شهید هستند در آذرشهر یک شهید، شهر رضوانشهر استان اصفهان یک شهید و شهر اصفهان دو شهید ، استان البرز شهر کرج یک شهید و در نیشابور یک شهید تشییع و به خاک سپرده می شوند.

 •  
 • تظاهرات مردم نیشابور در محکومیت اهانت به ساحت مقدس نبی اکرم

  امروز جمعه(24شهریور) هم زمان با سراسر کشور پس از اقامه نماز دشمن شکن جمعه در نیشابور نیز با حضور امت حزب الله تظاهرات در محکومیت اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) برگزار شد.

  تظاهرکنندگان در قطعنامه پایانی ضمن محکومیت این عمل وقیحانه خواستار برخورد و مقابله نهادهای مربوط با این گونه اقدامات خصمانه شدند.

 •  
 • محفل انس با قرآن و تقدیر از برندگان مسابقات ماه مبارک رمضان برگزار شد

  محفل انس با قرآن و تقدیر از برندگان مسابقات مفاهیم و دست اندرکاران برنامه های قرآنی ستاد نماز جمعه نیشابور برگزار شد.

  در این مراسم که شامگاه جمعه 10شهریور91 با حضور حضرت آیت الله غرویان و حجت الاسلام و المسلمین مقری امام جمعه محترم در محل تکیه ابوالفضلی برگزار گردید، قاریانی از سطح شهرستان و کشور به تلاوت پرداختند، از نکات قابل توجه در این مراسم حضور ابوالفضل طبسی قاری 13 ساله اهل سبزوار بود که با تلاوت زیبای خود حضار را شگفت زده کرد، از سفرهای خارجی وی می توان قطر و ترکیه را نام برد که در سفر به قطر از میان نزدیک به دو هزار و 400 شرکت کننده در مسابقه بیش از همه صدای وی مورد توجه وزیر اوقاف قطر قرار گرفته است.

  در این مراسم هم چنین حجت الاسلام و المسلمین مقری با تشکر از حضور فعالان قرآنی ضمن سخنانی تلاوت زیبا و با شناخت قواعد تجویدی را در درک مفاهیم قرآن موثر دانستند و بر آن تاکید کردند.

  در پایان هم هدایایی به رسم یادبود به برندگان مسابقه مفاهیم قرآن، نهج البلاغه، دعای ابوحمزه ثمالی و هم چنین قاریانی که در طول ماه مبارک رمضان در محافل مسجدجامع به تلاوت می پرداختند اهدا شد.

  تصاویر مراسم در ادامه متن


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • ویژه نامه شانزدهمين اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران

 •  
 • گزارش حضور رهبری در مناطق زلزله زده

  حضور رهبر انقلاب در مناطق زلزله زده آذربایجان


  برچسب‌ها: زلزله آذربایجان شرقی اهر, زلزله آذربایجان رهبر انقلاب, رهبر انقلاب زلزله آذربایجان شرقی

 •  
 • مراسم تجلیل از رانندگان اتوبوس برگزار شد

  یکی از خدمات ستاد نماز جمعه نیشابور به نمازگزاران جمعه و شب زنده داران لیالی قدر در طول سال جهت سهولت در رفت و آمد تنظیم اتوبوس ها با همکاری سازمان اتوبوسرانی در نقاط مختلف شهرستان می باشد.

  بدین جهت هر ساله به منظور تجلیل از زحمات رانندگان اتوبوس ها در ماه مبارک رمضان ضیافت افطاری برگزار و هدیه ای به رسم یادبود اهدا می گردد.

  این مراسم امسال مورخ 25-5-1391 با حضور آیت الله غرویان و اعضای ستاد اجرایی نماز جمعه در مسجد محمد بن عبدالله برگزار گردید.

  سیدحسین اکرامی مسئول ستاد نماز جمعه در این جلسه با تشکر از زحمات رانندگان و دست اندرکاران این امر آن را مصداق عمل صالح دانست و با اشاره به کسب رتبه ممتاز ستاد نماز جمعه نیشابور هر ساله در سطح کشور، برنامه ریزی جهت ایاب و ذهاب نمازگزاران توسط این ستاد را از اقداماتی دانست که مورد توجه قرار گرفته است.

  آیت الله غرویان هم ضمن قدردانی از تلاش های حبیب الله بتویی مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی نیشابور و رانندگان این سازمان، به بیان اقدامات ستاد نماز جمعه و موسسه خیریه الزهرا(س) و خاطراتی از سال های خدمت خود در مسند امامت جمعه نیشابور و هم چنین ملاقات های خود با رهبر معظم انقلاب پرداختند.

  در پایان این مراسم هدیه ای به رسم یادبود به رانندگان اهدا شد.

 •  
 • پيام رهبری در پی حادثه زلزله در آذربايجان

  حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پي حادثه تلخ زلزله در منطقه شمال غرب كشور با صدور پيامي براي خسارت ديدگان و بازماندگان اين حادثه صبر و اجر مسالت كردند.
  متن پيام به اين شرح است:
  بسم الله الرحمن الرحيم
  حادثه ي تلخ زلزله ي آذربايجان مايه ي اندوه عميق گرديد. رحمت خداوند بر درگذشتگان و شفاي عاجل براي مصدومان و صبر و اجر براي بازماندگان و خسارت ديدگان را از خداوند متعال مسألت ميكنم.
  لازم است مسئولان محترم و عموم ملت عزيز مساعي خود را براي كاهش آلام اين عزيزان به كار برند.
  والسلام عليكم و رحمه الله

 •  
 • محورهای سخنرانی ماه مبارک رمضان در مسجد جامع نیشابور

  باسمه تعالی

  آسیب شناسی مسائل فرهنگی جامعه از دیدگاه اخلاقی و اعتقادی

  طرح کلی بحث

  1-      متاسفانه  این گونه ایم

  2-      چرا این گونه ایم ؟

  3-      چه کنیم این گونه نباشیم ؟

  مقدمه

  تذکر چند نکته ی مهم :

  1- فرافکنی ممنوع         2- فرهنگ سازی عزم عمومی را می طلبد

  3- خدمات را نادیده نگیریم    4- نگذارید فاجعه ی آندلس تکرار شود

  5-دشمن بیدار است و آمادگی برای جنگ نرم دشمن ضروری است

  متاسفانه این گونه ایم

  1-      چرا با وجود این همه علم و دانش در جامعه , هم چنان گناهان رواج دارد و به آن چه می دانیم کم تر عمل می کنیم؟

  2-   چرا با علم به حرمت دروغ و غیبت و موسیقی حرام و ... به راحتی دروغ گفته می شود و صدای  موسیقی حرام در کوچه و خیابان به گوش می رسد ؟

  3-      چرا خروجی مجالس و محافل دینی آن چنان که مطلوب است نمی باشد ؟

  4-      راستی چند درصد از پرونده های دادگستری مربوط به عمل نکردن به دستورات اولیه ی دین مبین اسلام است ؟

  5-      چرا با گذشت سه دهه از انقلاب , مظاهر ضد فرهنگی در جامعه غوغا می کند ؟[متن کامل]


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • جلسه شورای اداری نیشابور برگزار شد

  امروز(پنج شنبه) 29-4-91 جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور با حضور مدیران و مسئولین شهرستان برگزار شد.

  این جلسه که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی از کلام وحی، اسداللهی معاونت برنامه ریزی فرمانداری پس از تشکر از خدمات 32ساله آیت الله عبدالجواد غرویان به معرفی حجت الإسلام و المسلمین مقری امام جمعه محترم پرداخت و پس از آن به بیان موضوعات جلسه پرداخت.

  جلسه با سخنان آیت الله غرویان شروع شد، آیت الله غرویان با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشتند: حالا که ماه مبارک رمضان در پیش است بیایید کاری کنیم که از هر چه که به آن در دنیا دل بسته ایم دل بکنیم و در این ماه مبارک میهمان خدا شویم...


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • جلسه ستاد نماز جمعه با حضور امام جمعه برگزار شد

  جلسه ستاد نماز جمعه نیشابورامروز (چهارشنبه) 28-4-91 جلسه ستاد نماز جمعه نیشابور با حضور حجت الإسلام و المسلمین مقری امام جمعه محترم برگزار گردید.

  در این جلسه که در آستانه ماه مبارک رمضان با حضور امام جمعه و اکثریت اعضا ستاد نماز جمعه برگزار شد، هر یک از اعضا به بیان نقطه نظرها و پیشنهادهای خود درباره برنامه های ماه مبارک رمضان پرداختند.

  حجت الإسلام و المسلمین مقری هم با بیان این که امام جمعه پشت سر مقام معظّم رهبری حرکت می کند، موضع گیرهای او را هم بر اساس مصالح کلان کشور دانست و افزود: نماز جمعه میعادی است که اگر چه طرز تفکر مختلفی داریم اما همانطور که قرآن می فرماید: «...تَعَالَوْاْ إِلَى كَلَمَةٍ سَوَاء بَيْنَنَا وَبَيْنَكُمْ...» بیاید به سوی کلمه(توحید) که مشترک همه ماست.

  خطیب جمعه نیشابور درباره سرمایه گذاری اقتصادی در نماز جمعه اظهار داشت: نماز جمعه از جمله نهادهایی است که هر چه برای آن سرمایه گذاری شود توجیه دارد.

 •  
 • دل نوشته؛ آیت الله غرویان عاشق و شیدای حضرت حق

  در این مختصر با مشت کوچک واژه ها، زلالی از دریای فضایلش را بر می گیریم و اندکی از بسیار را به تماشا می نشینیم.

  حضرت آیت الله غرویان شخصیت الهی،عرفانی حضرتش را از اساتید برجسته ای چون مرحوم آیت الله مروارید و مرحوم آیت الله میرزا جوادآقا تهرانی(رضوان الله تعالی علیهما) ارث برد، به حق که در عظمت و فضایل آن بزرگان زبان قلم را یارای توصیف و زورق شکسته واژه ها را یارای همراهی نیست.

  آری آن گاه که دیباچه ی حیات بابرکتش را به سرانگشت ادب و معرفت ورق می زنیم و پا به پای تاریخ پیش می آییم، عشق به اسلام، ائمه اطهار(علیهم السلام)، عشق به مکتب عاشورا و عشق به امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، عشق به ولایت و ولایت پذیری و ذوب در ولایت در آیینه ی سرگذشتش نظاره می کنیم و در طول زندگی خویش هم چون چراغی روشنی بخش در فرا راه پاکان و خالصان روشنی بخشیده و در برابر طوفان ها و بادهای مهیب مخالف از فروغ و روشنایی و کوشش و خدمت باز نایستاد...


    - 
  .:  متن کامل را از اینجا دنبال کنید :.
 •  
 • استقبال مردم ولایتمدار نیشابور از امام جمعه

  امروز(جمعه) 23تیر91 مراسم استقبال از حجت الإسلام و المسلمین مقری امام جمعه نیشابور از چهارراه امام تا مسجد جامع برگزار شد.

  در این مراسم که با حضور مردم و فضلای نیشابور و هم چنین جمعی از علما و طلاب مشهد برگزار شد، امام جمعه را از چهارراه امام تا جایگاه نماز جمعه همراهی کردند و ضمن سر دادن شعارهایی بر عهده گرفتن مسند امامت جمعه را به حجت الإسلام و المسلمین اسماعیل مقری تبریک و تهنیت گفتند.

  0w03072yvx2i8mq72mo9.jpgkyse97bb9mwp1hg6gbm2.jpg

 •  

 • namazeadine

  namazeadine

  http://namazeadine.blogfa.com

  پایگاه اطلاع رسانی ستادنماز جمعه نیشابور

  پایگاه اطلاع رسانی ستادنماز جمعه نیشابور - اخـــــبــــــار

  پایگاه اطلاع رسانی ستادنماز جمعه نیشابور

  <-BlogAbout->

  پایگاه اطلاع رسانی ستادنماز جمعه نیشابور